تبلیغات

ساخت اولین خودروی بی صدا در دنیا + تصاویر

 ساخت اولین خودروی بی صدا در دنیا + تصاویر

دانشجویان دانشگاه علوم کاربردی تریر آلمان خودرویی بی‌صدا بسیار سبک و کم مصرف ساخته‌اند.
 
به گفته‌ی محققان این گروه از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون دو مدل خودروی کم مصرف ساخته است و هم اکنون بر روی خودرویی کار می‌کند که برای استفاده روزمره است و قیمتی مناسب دارد. این طرح "تحول پروترون" نام دارد.

 هارتمونت زوپکه، دانشگاه "تریر" گفت: طرح جدید، ساخت خودرویی برای جاده است. خودرویی آماده برای تولید انبوه که دارای چهار صندلی است و کمتر از یک لیتر در صد کیلومتر سوخت مصرف می‌کند. این خودرو یک تحول به حساب می‌آید. البته مقاومت هوایی و چرخشی آن بسیار پایین و وزن آن نیز بسیار کمتر از خودروهای کنونی خواهد بود.

در ساخت خودروهای طرح "تحول پروترون" از مواد گرانقیمت استفاده نمی‌شود تا قیمت تمام شده آن پایین بماند. قیمت این خودرو بین ده هزار تا پانزده هزار یورو است، هدف سازندگان، کاهش وزن خودرو است. 

اخبار,اخبار علمی,ساخت اولین خودروی بی صدا در دنیا

 هارتمونت زوپکه دانشگاه "تریر" می‌گوید: وزن، مهمترین پارامتری است که بر مصرف بنزین تاثیر می گذارد. می‌توان با استفاده از مواد بسیار سبک وزن را کاهش داد. ولی مهمتر از همه این است که باید از بخش‌های غیرضروری در خودرو صرفنظر کرد.

گروه دانشجویان در حال جایگزین کردن بخش‌هایی از بدنه است، بدون اینکه هواپویش آنرا دگرگون کند. سرعت حداکثر این خودرو به نود کیلومتر در ساعت می‌رسد.درمان اعتیاد به الکل با کرمی که هرگز مست نمی‌شود

 درمان اعتیاد به الکل با کرمی که هرگز مست نمی‌شود

 کرم کوچک جهش‌یافته Caenorhabditis elegans با مولکول مسدود‌کننده الکل تولید شده است که باعث از دست دادن توانایی مست شدن و اعتیاد به الکل می‌شود؛ این مولکول بطور کامل اثرات الکل را بر روی کرم مسدود می‌کند.

این کرم از آن جهت انتخاب شده است که در زمان مست شدن، توانایی خود را برای تکان خوردن از دست می‌دهد.

برخلاف مواد مخدری مانند کوکائین که دارای هدف خاصی در سیستم عصبی هستند، اثرات الکل بر بدن بسیار پیچیده بوده و نقاط زیادی از مغز را هدف قرار می‌دهد.

به گفته «جان پیرس-شیمورا» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه تگزاس در آستین، این مطالعه نخستین نمونه تغییر یک هدف الکلی در انسان است که بر روی حیوانات مورد آزمایش قرار گرفته است؛ یک هدف الکلی، هر مولکول عصبی متصل به الکل محسوب می‌شود.

یکی از جنبه‌های مهم این هدف الکلی اصلاح شده - یک کانال عصبی موسوم به کانال BK‌ - جهش در پاسخ به تأثیرات سوء الکل است؛ این کانال بطور معمول بسیاری از عملکردهای مهم از جمله فعالیت نورون‌ها، رگ‌های خونی، دستگاه تنفسی و مثانه را تنظیم می‌کند.

در این مطالعه محققان موفق به یافتن راهی برای غیرحساس کردن کانال به الکل شدند که برای درمان معتادان به الکل کاربرد دارد؛ این مطالعه می‌تواند برای تولید داروی بالقوه‌ درمان الکلیسم مورد استفاده قرار گیرد.

نتایج این مطالعه در مجله Neuroscience منتشر شده است.شارژ تلفن همراه با یک قطره آب!

 شارژ تلفن همراه با یک قطره آب!

به گزارش ایسنا، محققان موسسه فناوری ماساچوست سال گذشته در تحقیقات خود دریافتند، در هنگام پرش خود به خودی قطرات آب از سطوح بشدت ‌آب‌گریز در حین میعان، امکان دستیابی به مقادیر کمی بار الکتریکی در حین این فرآیند وجود دارد.

نتایج مطالعه جدید این محققان نشان می‌دهد، از این انرژی الکتریسیته می‌توان برای شارژ دستگاه‌های کوچک مانند تلفن همراه یا تبلت استفاده کرد.

این فرآیند به میعان وابسته بوده و نیاز به یک محیط مرطوب، همچنین یک منبع درجه حرارت سردتر از هوای اطراف – مانند غار یا رودخانه – دارد.

چنین سیستمی شامل مجموعه‌ای از صفحات فلزی مسطح چند لایه است که علاوه بر شارژ دستگاه‌ها از طریق رطوبت موجود در هوا، قادر به تولید آب سالم و تمیز است.

از طریق این فرآیند امکان دستیابی به یک میکرو وات یا یک میلیونیوم وات برق در هر سانتی‌متر مربع فراهم می‌شود؛ در این حالت یک مکعب با اضلاع 50 سانتیمتر قادر به شارژ کردن یک تلفن همراه در مدت 12 ساعت خواهد بود.

نتایج این مطالعه در مجله Applied Physics Letters منتشر شده است.این وسیله زمانی که خواب هستید مشکلات بدنی تان را برطرف می کند+تصویر

 این وسیله زمانی که خواب هستید مشکلات بدنی تان را برطرف می کند+تصویر

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بررسی ها نشان می دهند که حتی چرت کوتاه بعدازظهر به خصوص بعد از خوردن یک وعده غذایی سنگین برای افراد اعجازی به بار می آورد که همیشه دچار ضعف و خستگی هستند.

گفتنی است، این صندلی باعث می شود ستون فقرات وضعیت مناسبی داشته باشند و سلامت فیزیکی بدن حفظ شود و هنگامی که در حال استراحت هستید تمام مشکلات ستون فقرات تان را از بین می برد

جنس ویژه این صندلی به راحتی وضعیت مهره گردن و شانه ها کمک می کند و ذهن و فکر را آرام کرده و استرس را دفع کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند این صندلی باعث کاهش افسردگی و تنش های افسردگی می شود و مهره ها و ستون فقرات را به حالت اولیه خودش باز می گرداند.ليست صفحات
تعداد صفحات : 44
.

تصویر ثابت